כאן כדי ליהנות

מתי הנאה הפכה למילה גסה? המציאות קשה מספיק, החיים מכבידים, וכל סיבה לשמחה היא, ובכן, סיבה לשמחה. ובדיוק לשם כך באה לעולם "ספרים בעלמא" – להביא ספרות שמגרה את בלוטות ההנאה, שמעלה חיוך, שמחממת את הלב. ספרות שהיא כיף אמיתי, טהור, ללא רגשות אשמה.

מרגשות האשם שלי נפטרתי מזמן. אני קוראת רומנטיקה מאז שאני זוכרת את עצמי ולא מוכנה להתבייש בזה. ובכלל, גיליתי שספרות רומנטית היא עניין מגוון. גם בתוך הז'אנר יש תתי ז'אנר ותתי-תתי ז'אנר, לכל אחד מאלה כללים נוקשים משלו שלא כולם ברורים אפילו לי: צ'יק ליטס, רומנים רומנטיים, רומנים ארוטיים, רומנטים אפלים. לקח לי זמן לגלות מה מדבר אלי, מה עושה לי טוב ולהבין עד כמה ההגדרה האישית שלי לרומנטיקה היא רחבה.

דורית תמיר, ספרים בעלמא
דורית תמיר, ספרים בעלמא

הכל רומנטי בעיני. אני נוטה למצוא רומנטיקה גם במקומות חשוכים, לא צפויים. לפעמים הם כל כך חשוכים, כל כך לא צפויים, שלוקח זמן לרומנטיקה לבצבץ. ואם הרומנטיקה הזו מדברת אלי, אם היא גרמה לי הנאה – את הספר הזה אוהב, בין אם מדובר בפנטזיה, במתח, במד"ב או ברומן היסטורי קאנוני.

אז הנה מה שחשוב לדעת: הספרים שתמצאו פה הם ספרים שאהבתי, ספרים שחזרתי אליהם שוב ושוב, שרציתי לחלוק עם חברות, כי הנאה היא משאב שמתרבה ומתפשט (תיאוריה ומושגים שהומצאו כאן. אין טעם לגגל). אני מקווה שתאהבו אותם גם אתן.
אז יאללה, הצטרפו לרשימת הדיוור של "ספרים בעלמא" ונתחיל לנהל רומן.

דורית תמיר