The Unveiling | Tamara Leigh

לקרוא או לכתוב? איכשהו שני אלה לא מצליחים להתקיים אצלי בכפיפה אחת, בטח כשעל הדרך מתנהלים החיים עצמם עם דרישות קריאה וכתיבה שלהם. לקרוא או לכתוב? בשבועות  – ואולי אלו כבר חודשים – האחרונים קראתי. קראתי והאזנתי, ביקשתי המלצות ודגמתי ספרים, צללתי לסדרות ארוכות ולפעמים אפילו הצלחתי להתמיד בהן, מחברת ספר לספר, כמו מעשנת כבדה שמנסה לחסוך בגפרורים. קראתי, האזנתי ולא הרגשתי לרגע צורך לכתוב על זה, לפחות עד הבוקר כשסיימתי להאזין ל-The Unveiling וחשתי רוויה. לא התחשק לי לזנק אל הספר הבא. הגיעה שעתה של הכתיבה ומכיוון שזו עשויה להיות שעה קצרה במיוחד – הנה אני מתחילה.

The Unveiling הוא לא הטוב בספרים שקראתי ובוודאי שלא הגרוע שבהם. הוא סיפק לי שמונה שעות וחמישים ושלוש דקות (שלוש נסיעות לסופר, העמסת מדיח, העמדת פנים שאני שונצ"ת, חמישה שלבים מייגעים בקנדי קראש, חצי צ'רלי בממלכת השוקולד במיוט, התכתבות ארוכה עם בני המשפחה שנמצאים בדרום אמריקה וניצול מלא של קימה מוקדמת בשבת לבהייה בדמות השרמנטית על הכריכה) של האזנה מלבבת, פרק זמן שהיה מתקצר בחצי לו טרחתי להוריד גם מהדורת קינדל ולדלג על חלקים שאינם מקדמי רומנטיקה. ולמה לא הורדתי גם גרסה כתובה, שהרי בדרך כלל אני קונה גם וגם בדיוק כדי לאפשר לי דילוג בין המהדורות?  בזה אשם הבינג'.

רגע. נחזור אחורה. אבל קודם התרדדו אתי קמעה בהצצה נוספת לכריכה ולדמותו המצודדת של הברון וולפירת'.

בשבוע שעבר בשעה שחיפשתי גרסת אודיו לחלק החמישי בסדרת הערפדים האחרונה שלי והתעצבנתי שאמזון לא מציעים לי, כרגיל, עסקה משתלמת על רכישת קינדל פלוס אודיו, פיתה אותי האודיבל בהצעה מגונה. "למה לך לבזבז קרדיט על ספר שאת יכולה לקבל בחינם?" הוא קרץ לי באותיות סגולות. "תרשמי לחבילה הרומנטית שלנו ב-6.95$ לחודש, חודש ראשון חינם, ותוכלי לשמוע כמה שאת רוצה, מתי שאת רוצה". מי שמכיר אותי יודע שיש לי חולשה למבצעים, אבל פריירית אני לא (נגיד), לכן ניגשתי לבדוק מה בדיוק איזה ספרים נכללים במבצע ובעודי משוטטת עולם חדש ומופלא נגלה לפני. עולם תת-הקטגוריות.

למה לא אמרתם קודם? איך לא סיפרתם לפני כן? שנים של רכישת ספרים לא נכונים וכל מה שהייתי צריכה זה את הרשימה הזו כדי לדייק בדיוק במה שאני מחפשת. כלומר, בערך. למרבה הצער אין תת קטגוריה של "ספרים נהדרים בדיוק לטעם שלך", אבל החיפוש בהחלט מקבל כיוון אחר כשמדובר ב"הורד-וקרא-ככל-יכולתך". זו כבר לא קניה שקולה אלא בופה, ועם בופה, בטח לא לפני שטעמתי, אני לא טורחת ברכישת גרסת קינדל.

אז בינג' של ספרי אודיו ותת קטגוריות. את Unveiling, ראשון בסדרה בלתי נגמרת של ספרים שמלווה את קורות בני משפחת וולפירת' באנגליה הסוערת של המאה ה-12 מצאתי בתת הקטגוריה הקלאסית החביבה עלי Enemies to Lovers. ליידי אניאן בריטאן נשבעת להרוג את מי שאחראי דעתה למותו של אחיה. כן, ניחשתן. מדובר בבחור המסוקס מהכריכה, הברון וולפירת' ששמו הולך לפניו כלוחם עז וכמי שמוציא תחת ידיו לוחמים מוכשרים. אניאן, שמורגלת יותר בשימוש בחרב מאשר במחט ותפירה, מתחזה לנער ומצטרפת  אל שורות המתלמדים אצל וולפירת'. כצפוי – ואם אתן חושבות שאני עלולה להפתיע אתכן עם מידע עלילתי שאינו אינהרנטי לתת הסוגה דלגו אל הפסקה הבאה – היא מצליחה להתקרב מספיק אל האויב שלה, נחשפת למעלותיו הטובות, מנסה לחסל אותו, מתחרטת, נתפסת וזהותה נחשפת. זה עדיין יגמר טוב.

מקוריות רבה אין בספר הזה. גם לא סקס. כששני הגיבורים נישאים (זה לא ספוילר! בספרים האלה הם תמיד מתחתנים, כי סקס מחוץ לנישואים עושות רק נשים מופקרות) ונכנסים אל מיטת הכלולות שלהם הם יתנשקו בחושניות ויתעוררו למחרת בבוקר כשבתולי הגיבורה מאחוריה. יש כאן, לעומת זאת, טיפול לא רע בנושא מעמד הנשים באותה תקופה. המאה ה-12, למי שלא יודעת, לא היתה תקופה מאירת פנים לנשים וספרים רומנטיים שממוקמים בתקופה הזו נוטים בדרך כלל לעשות אחד מהשניים – ליפות את המציאות עם סיפורי אהבה גדולים מהחיים שמוחקים את כל מה שהתרחש מסביב או להטיח אותה בפני הקוראות בסצינות אלימות בואכה אונס. Unveiling הולך על קו התפר ומצליח להציג את המצוקות מבלי לעורר אגב כך את רפלקס ההקאה. הספר מציג דמות נשית חזקה, מעניינת, ועדיין אותנטית לתקופתה והיחסים המתפתחים בינה ובין הלוחם שלא מבין הרבה בנשים הוא משובב לב. ככה לפחות בעיני. מסתבר שהיו כאלה שמצאו אותו מזעזע משום יחסה המחפיר של הגיבורה לעבודת המחט!

 סולם בעלמא: לא מאוד מקורי ועדיין הצליח להשאיר אותי ערה חצי לילה.

 

 

רוצים לדעת עוד?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

מקטלוג הספרים שלנו

מבצע!
המחיר המקורי היה: ₪98.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪55.00.
מבצע!
המחיר המקורי היה: ₪108.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪50.00.
מבצע!
המחיר המקורי היה: ₪108.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪55.00.
מבצע!
המחיר המקורי היה: ₪46.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪28.00.

פוסטים אחרונים מהבלוג

קטגוריות

בואי ננהל רומן

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *